Od 525 Kč za osobu a noc


od 15.07.2024 (min. 1 noc) (+3 termíny)
Chorvatsko / Severní Dalmácie / Pakoštane Vlastní
bez stravy

Od 850 Kč za osobu a noc


od 15.07.2024 (min. 1 noc) (+4 termíny)
Chorvatsko / Severní Dalmácie / Pakoštane Vlastní
bez stravy

Přístav

 

PAKOŠTANE

je malebné přímořské městečko, které patří k menším a méně známým letoviskům. V Pakoštane se nachází několik písečno-oblázkových pláží, jak bezprostředně v centru, tak vzdálenější klidnější pláže v zátokách stíněné borovicemi. V obci najdeme vše, co potřebujeme k prožití příjemné dovolené. Obchody, restaurace, kavárny, lékárnu či poštu nebo čerpací stanici. Zároveň je zde cítit mediteránská příroda a příjemná atmosféra.

Městečko leží asi 8 km od města Biograd na moru. 30km severozápadním směrem od Pakoštane se nachází město Zadar, 45 km jihovýchodním směrem město Šibenik a 90km malebný Trogir.

Pakoštane se nachází mezi známými národními parky severní Dalmácie, a proto je vhodnou volbou pro zájemce o návštěvu národních parků Kornati, Krka, Paklenica, Severní Velebit, Plitvická jezera, dále pak přírodních rezervací Telaščica či Vransko Jezero.

Pakoštane také nabízí výborné podmínky milovníkům cyklistiky díky vybudovaným cyklistickým stezkám. Rekreační stezka vede z Pakoštane do Biogradu na Moru po tzv. Makadamově cestě. Další, 38 kilomterů dlouhá cyklostezka vede okolo Vranského jezera. Na několika odbočkách můžete zajet k jeho břehu. Na tuto stezku navazuje další, která vede i odlehlejšími a vyvýšenými místy  v okolí, odkud jsou krásné výhledy na jezero i moře a skupiny blízkých ostrovů NP Kornati. Za zastavení zde určitě stojí nejhezčí vyhlídka Kamenjak. Celková délka této trasy je 43 kilometrů.

V sezóně je v Pakoštane pro turisty připravena řada kulturních programů. Koncem června probíhá festival vokálních dalmatinských skupin, letní karneval a pravidelně se o prázdninách opakuje tradiční gastronomická slavnost Materine užance. Velkou událostí v Pakoštane je 31. červenec - Den obce. Slavnost doprovázená bohatým programem s mažoretkami, koncerty a ukončená velkým ohňostrojem. Na konci srpna probíhají Dny vranských rytířů ve Vraně vzdálené pouhé 3 kilometry od Pakoštane.

 

ADRESA

JADRANSKO RONENJE d.o.o.

Kardinala A. Stepinca 62, Pakoštane, Chorvatsko

tel: +420 777 561 001

GPS: N 43.90700, E 15.51370

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.