MALEDIVY SAFARI JIH

Chci rezervovat
Ubytování: M/Y BLUE HORIZON III
Kód zájezdu: MLE JIH
Typ ubytování: Safari loď
Lokalita: Maledivy / jižní trasa / Seemu Atol
Doprava: Letecky

Popis zájezdu

 

Před více než 10-ti lety Maledivy zakázaly lov žraloků a na jejich stavech je to znát. Zejména nejjižnější oblasti Malediv kolem rovníku, která má méně atolů a celkově je méně navštěvovaná, je známá bohatým výskytem nejen různých druhů žraloků, ale i dalších pelagických druhů – od delfínů, mant a dalších rejnoků, tuňáků, soltýnů, plachetníků apod. až po měsíčníky. Díky menšímu množství lodí a potápěčů jsou pak útesy zdravější a zachovalejší. Každý ze tří nejjižnějších atolů - Addu, Fuvahmulah a Huvadhoo je známý jinými převažujícími druhy, z nichž některé se vyskytují jinde na Maledivách už jen vyjímečně.

Pozorovány jsou zde 2 druhy mant – menší manty Alfrediho (reef manta) a velká manta obrovská (manta birostris). Oba druhy lze pozorovat na čistících stanicích v menších hloubkách. Zejména menší manty pak bývají společenské a často se přiblíží k potápěčům velmi blízko. Zde na jihu Malediv se manty vyskytují celoročně. Z dalších druhů rejnoků je možné vidět kytarovce jemenského, sibu skvrnitou, trnuchu indonéskou, trnuchu lalokovou a další…

V oblasti se vyskytuje mnoho žraločích druhů. Pravidleně jsou k vidění žraloci tygří, kladivouni, běžné útesové druhy, žraloci rezaví, zebrovití, stříbrocípí, spanilí, hedvábní, ale i vzácnější liškouni a také velmi atraktivní žralok obrovský (neboli velrybí - Rhincodon typus).

Addu atol
je známý zejména díky potápění s mantami. Lokality na západní straně atolu na otevřené moře zase nabízejí ponory s odpočívajícími želvami. Další atrakcí je 140m dlouhý vrak lodi British Loyalty ze 2. světové války.

Fuvahmulah atol
bezesporu největší atrakcí je zdejší krmení žraloků tygřích. Oblast v okolí ale nabízí mnohem víc. Je to místo, kde se vyskytují měsíčníči (Mola Mola) a ve větších hloubkách i poměrně vzácní liškouni (Alopias vulpinus)

Huvadhoo atol
atrakcí Huvadhoo atolu jsou zejména ponory kanálech, kde není vyjímkou spatřit desítky žraloků, kteří se prohánějí v proudech při ústí kanálů do atolu. Na Huvadhoo atolu je také častý výskyt žraloka obrovského, zvaného velrybího (Rhincodon typus).

 

Poznámka

* účastníci by měli mít alespoň 50 ponorů a certifikaci AOWD.
* NITROX - při větším počtu opakovaných ponorů na safari velmi doporučujeme potápění s obohaceným vzduchem kvůli bezpečnosti, únavě, ale také i kvůli prodlouženým bezdekompresním časům.
* Kurzy AOWD a NITROX lze udělat na safari za zvýhodněných podmínek
* Program je orientační a může se změnit v souvislosti s povětrnostními nebo organizačními podmínkami. Potápění na Maledivách lze individuálně rozšířit o poznávací program na Srí Lance, příp. dalších místech v oblasti.
* Datumy odletu a příletu se mohou mírně změnit.
* první / poslední noc může být z organizačních důvodů v hotelu

Cena obsahuje

* Letenky
* Týdenní pobyt ve sdílené kajutě na plně vybavené potápěčské lodi
* 16 ponorů (až 3 denně), z toho 1 ponor se žraloky tygřími
* profesionální posádku a divemastery znalé prostředí
* Plná penze během pobytu na lodi (evropská a asijská kuchyně formou bufetu)
* plná penze, nápoje na lodi (voda, káva, čaj)
* Zapůjčení pot. lahví (12 L) a olov (zátěžový opasek vlastní!!!!)
* Pojištění CK proti úpadku
* Služby CZ delegáta

Cena neobsahuje

* Poplatek za ponory s tygřími žraloky (pokud bude zájem)
* Cestovní pojištění (povinné)
* Potápěčské pojištění – povinné (doporučujeme DAN) – na přání zařídíme.
* Pojištění storna - na požádání zařídíme.
* Bakšišné
* Nápoje: cola, sprite, pivo a další alkohol.
* Nitrox

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
1 x kajuta Master DeLuxe
81 990 Kč / osobu
Cena za lůžko ve sdílené kajutě 81 990 Kč
2 x kajuta DeLuxe
79 990 Kč / osobu
Cena za lůžko ve sdílené kajutě 79 990 Kč
9 x kajuta Standard
76 990 Kč / osobu
Cena za lůžko ve sdílené kajutě 76 990 Kč
Facebook