MALEDIVY SAFARI JIH

Chci rezervovat
Ubytování: M/Y BLUE HORIZON III
Kód zájezdu: MLE JIH
Typ ubytování: Safari loď
Lokalita: Maledivy / jižní trasa / Seemu Atol
Doprava: Letecky

Popis zájezdu

 

Nejjižnější oblast Malediv má méně atolů a celkově je výrazně méně navštěvovaná. Jih Malediv je známý bohatým výskytem různých pelagických druhů – od žraloků, mant a dalších rejnoků, tuňáků, soltýnů, plachetníků a dalších až po měsíčníky. Díky menšímu množství lodí a potápěčů jsou pak útesy zdravější a zachovalejší. Každý ze tří nejjižnějších atolů - Addu, Fuvahmulah a Huvadhoo je domovem jiných druhů žraloků a dalších druhů, které se běžně nevyskytují jinde na Maledivách.

Vyskytují se zde 2 druhy mant – menší manty Alfrediho (reef manta) a velká manta obrovská ( oceanic manta). Oba druhy lze pozorovat na čistících stanicích v menších hloubkách. Zejména menší manty pak bývají velmi společenské a často se přiblíží k potápěčům velmi blízko. Zde na jihu Malediv se manty vyskytují celoročně.

Z dalších druhů rejnoků je možné vidět kytarovce jemenského, sibu skvrnitou, trnuchu indonéskou, trnuchu lalokovou a další…

V oblasti se vyskytuje mnoho žraločích druhů. A to hlavně žraloci tygří, kladivouni, běžné útesové druhy, žraloci rezaví, zebrovití, stříbrocípí, spanilí, hedvábní, ale i vzácnější liškouni a samozřejmě žralok obrovský (neboli velrybí).

V oblasti též leží 140m dlouhý vrak lodi British Loyalty ze 2. světové války.

Facebook